Jdi na obsah Jdi na menu

Petr LICHTENBERG

Nar. r. 1970
Sice nemám rád otřepané fráze, ale jednou takovou musím začít: „malování je moje srdeční záležitost“. Věřte ale, že pro mne mají ta slova opravdovou hloubku.
 S malováním jsem totiž pořádně začal až poté, kdy mi lékaři opravili srdce. Musel jsem podstatně omezit své sportovní aktivity, měl jsem najednou volný čas nazbyt a tak jsem si koupil své první akrylové barvy, dva štětce, jedno plátno … no a tak vám mě to chytlo ...  
Ale popravdě řečeno, nebylo to jenom momentální hnutí mysli. Obrazy mě přitahovaly celý život, navíc můj strýc byl (on pořád je a doufám, že znovu začne) malíř-krajinář a pamatuji si, že jako kluk jsem si představoval, že budu s jedním štětcem odloženým v puse a s druhým v ruce malovat u toho opatlaného malířského stojanu.  No, odkládal jsem to dost dlouho a ten stojan jsem si nakonec vyrobil ve 42 letech z již nepotřebné dětské tabule.
Nemám žádné výtvarné vzdělání, neabsolvoval jsem žádný výtvarný kurz – ale víte co?  Mě je to úplně jedno.  Techniku malby neřeším, protože vlastně ani nevím, co bych měl řešit a tak jenom řeším, jestli se mi to, co jsem namaloval, už líbí nebo ještě ne.  A v koutku duše doufám, že se mé obrazy budou líbit i vám.

Petr Lichtenberg

 

P. S.  Vy co malujete: taky máte ten krásně zvláštní pocit - snad natěšení, opatrnosti, možná i    netrpělivosti -  když vezmete to ještě prázdné plátno do ruky?

 

OBRAZY MŮŽETE ZAKOUPIT V NAŠEM Eshopu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář