Jdi na obsah Jdi na menu

Petr LICHTENBERG

Přestože mě obrazy přitahovaly celý život, samotnému malování jsem se začal věnovat až poměrně nedávno, kdy jsem si díky zdravotním komplikacím musel spoustu věcí srovnat v hlavě a na vlastní kůži jsem poznal, že „vše zlé je k něčemu dobré“. A za to „dobré“ považuji rozhodnutí, že si koupím své první akrylové barvy a jedno plátno ... Ani si nedovedete představit, jak mě to chytlo ...

 

Ale popravdě řečeno, nebylo to jenom momentální hnutí mysli. Obrazy mě přitahovaly celý život, navíc můj strýc byl malíř-krajinář a pamatuji si, že jako kluk jsem si představoval, že budu s jedním štětcem odloženým v puse a s druhým v ruce malovat u toho opatlaného malířského stojanu. No, odkládal jsem to dost dlouho a ten stojan jsem si nakonec vyrobil ve 42 letech z již nepotřebné dětské tabule.

 

Nemám žádné výtvarné vzdělání, neabsolvoval jsem žádný výtvarný kurz. Ale víte co? Mně je to úplně jedno. Techniku malby neřeším, protože vlastně ani nevím, co bych měl řešit a tak jenom řeším, jestli se mi to, co jsem namaloval, už líbí nebo ještě ne. A v koutku duše doufám, že se mé obrazy budou líbit i někomu jinému.

 

Zdá se, že se to občas povede, protože jsem obdržel několik ocenění, z nichž si nejvíce cením nedávného úspěchu, kdy jsem v konkurenci více než 120 umělců z několika zemí, obdržel Hlavní cenu vystavovatelů na mezinárodním veletrhu výtvarného umění ARTFEST 2017 v Českých Budějovicích. Za zmínku určitě stojí i druhé místo v mezinárodní soutěži osmi evropských zemí European Art Awards 2016, kde mezinárodní porota vybírala z téměř 240 výtvarných děl. Petr Lichtenberg

 

P.S. Vy co malujete: taky máte ten krásně zvláštní pocit - snad natěšení, opatrnosti, možná i netrpělivosti - když vezmete to ještě prázdné plátno do ruky?

Petr Lichtenberg

 

OBRAZY MŮŽETE ZAKOUPIT V NAŠEM Eshopu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář