Jdi na obsah Jdi na menu

Vladimír VILÍMOVSKÝ

Narozen v roce 1929,
jeho éra spadá do Trampské ligy, kde reprezentoval barvy Čunčí huby a Calvadosu, kdy se dvakrát radoval z titulu. Další tituly přidal i v pražské nohejbalové soutěži v letech 1962 a 63 v dresu Calvadosu, v letech 1965 a 67 ve Slavii Praha. Poté hrál za Sparta klub a účastnil se i ligové soutěže do roku 1975 v dresu Kobylis. Ve svých čtyřiceti letech ještě získává medaili z mistrovství republiky. Pokračuje pak ve druhých družstvech Kompresorů a znovu Kobylis.
Vilímovský patřil nejen k prototypům hráče moderního útočného pojetí s minimálním počtem chyb a vytloukáním bloků soupeře, ale zejména k největším šoumenům nohejbalových klání. Byl častým účastníkem exhibičních zápasů před televizními kamerami, hrával i s Bicanem na Žlutých lázních, jako téměř šedesátiletý se v roce 1988 vrátil s bronzem z mezinárodního turnaje jednotlivců ve Švýcarsku. Zapojil se i funkcionářsky, byl členem Komise nohejbalu MV ČSTV Praha.
Jako grafik a linorytec se stal autorem řady grafických návrhů diplomů a dalších materiálů. Asi nejznámější jsou loga ČNS i mezinárodní federace FIFTA.
 
OBRAZY SI MŮŽETE ZAKOUPIT V NAŠEM Eshopu.